iTaksi’ye hoş geldiniz;

İSPARK tarafından, İstanbul Büyükşehir Belediyesi güvencesiyle işletilen iTaksi sistemiyle tanışın.

Taksinize kurulacak iTaksi cihazı ve yolcuların kullanacağı iTaksi mobil uygulaması sayesinde müşteri bulmanız artık çok daha kolay. Üstelik trafik derdi çekmeden, güvenlik problemi yaşamadan, kredi kartıyla ödeme, mobil ödeme hatta istanbulkart’la ödeme gibi farklı ödeme türlerini barındıran bu sistem sayesinde uygulama üzerinden yaptığınız geçmiş yolculukları, elde ettiğiniz kazancı ve yolculuk değerlendirmelerini de rahatça görebileceksiniz.


iTaksi şoförü olmak için yapmanız gerekenler;

iTaksi sistemine dahil olmanız için UKOME kararı gereği taksinizin iTaksi Yönetim Merkezi’ne(TYM) üye olması ve iTaksi cihazının aracınıza montajının gerçekleştirilmesi gerekmektedir. iTaksi cihaz montajı İBB tarafından ücretsiz olarak yapılmaktadır.

iTaksi sistemine bağlı bir şoför olmak ve aracınıza cihaz montajı yaptırabilmek için sizi montaj alanlarımıza bekliyoruz. Sizlere daha iyi hizmet verebilmemiz ve sizin de en kısa sürede montaj işlemlerini tamamlayabilmeniz için, iTaksi montaj alanlarına gelmeden randevu almanız gerekmektedir. Randevu almadan geldiğiniz taktirde bir süre sırada beklemeniz gerekebilir.

Randevu almak için; randevu.itaksi.com sitesini ziyaret edebilir veya bize 0 536 567 69 38 numarasından 10:00 - 19:00 saatleri arasında ulaşabilirsiniz.

Randevunuza gelmeden önce yapmanız gerekenler:

VEKÂLETNAME ÖRNEĞİ (Noter’den)
İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Meclis Kararı ile kendisine “Taksi Yönetim Merkezinin İşletilmesi” yetkisi verilen İSPARK A.Ş.’ye ait “Taksi Yönetim Merkezi Katılım Sözleşmesi” ve bununla ilgili tüm belge ve formları imzalama hususunda …./…./.... doğum tarihli,……………………………doğumlu,…..………………………..T.C Kimlik Numaralı, ………………………..…………’yı vekil tayin ediyorum.

TYM Katılım Sözleşmesini imzalamaya yetkili olan kişi, montaj randevusundan önce 10:00 - 19:00 saatleri arasında veya randevu bu saatlerde alınmış ise randevu sırasında, Avrupa ve Anadolu yakasındaki montaj merkezlerinde Katılım Sözleşmesini imzalayabilir. Katılım Sözleşmesi önceden imzalanmış ise, araç şoförlerinden birisi, araca cihaz montajını yaptırabilir.


iTaksi ile bol kazançlı günler!

Montaj Alanı Avrupa:
İETT Topkapı Garajı Şehremini Mahallesi, Ereğli Cami Sk. No:10, 34104 Fatih/İstanbul
Montaj Alanı Anadolu:
İETT Hasanpaşa Garajı Hasanpaşa Mahallesi, Tuğlacıbaşı Mahallesi Kasr-ı Ali Caddesi, 34722 Kadıköy/İstanbul
Şoförler için hazırladığımız iTaksi Sıkça Sorular Sorular’a buradan ulaşabilirsiniz.